Ako zariadiť terasu funkčne a štýlovo?

Predstavte si, ako sa po náročnom dni v práci vraciate domov, otvoríte dvere vedúce na komfortne zariadenú a štýlovú terasu, a všetok stres z vás opadne. Sadnete si do pohodlného záhradného kresla v škandinávskom dizajne, kocháte sa okolitou zeleňou, zhlboka dýchate a popíjate voňavú kávu. Nemusíte zostať iba pri snoch. Dokonale zariadená terasa so všetkým, čo k nej patrí, môže byť realitou aj u vás doma. 

Pýtate sa, čo všetko je potrebné urobiť, aby sa terasa pri dome, loggia, balkón či vonkajší priestor v podobe záhrady stali oázou pokoja? Riešením je buď návrh na mieru spočívajúci v zameraní pôdorysu, návrhu riešenia a jeho realizácie profesionálmi, alebo to môžete s trochou šikovnosti a odvahy skúsiť na vlastnú päsť. S našimi tipmi, kvalitným, funkčným a štýlovým záhradným nábytkom dánskej značky HOUE, záhradnými doplnkami a osvetlením to bude hračka. Čo je dôležité? 

Definujte svoje potreby, rozpočet a časový plán 

Kľúčom k funkčnej, komfortnej a štýlovo zariadenej terase je definícia toho, na čo bude terasa na streche, balkón či záhrada slúžiť. Ak túžite najmä po oddychu v zajatí zelene, sústreďte sa na kvalitný a pohodlný nábytok a vhodný výber kvetov a rastlín. Chcete na terase organizovať pravidelne párty vo väčšom kruhu priateľov? Alebo má byť balkón najmä bezpečným a zaujímavým miestom pre hru vašich detí? Chcete mať na záhrade aj saunu s ľadovou kaďou? Od odpovedí na tieto otázky sa bude odvíjať návrh terasy. V závislosti od potrieb, ktoré by mala vaša terasa spĺňať, si vyčleňte finančné prostriedky z rodinného rozpočtu a časový horizont, v ktorom sa má realizácia terasy uskutočniť. 

Porozmýšľajte nad typom podlahy a farbami terasy 

Na zhotovenie podlahy na terasu môžete využiť viaceré materiály. Líšia sa vlastnosťami, dizajnom i životnosťou. Terasa na streche, ktorá má podlahu z dreva, je príjemná pri chôdzi naboso. Betónová podlaha dlho vydrží a dá sa vyrobiť v rôznych zaujímavých štruktúrach i farbách. Jedinečný vzhľad podlahe dodá prírodný betón. Pri hľadaní vhodných farebných kombinácií nezabúdajte na to, že farby majú schopnosť ovplyvňovať psychické rozpoloženie. 

Vyberte si funkčný, komfortný a štýlový záhradný nábytok  

Pri hľadaní dokonalého nábytku na terasu je dôležité vziať do úvahy niekoľko skutočností. V prípade, že je vaša terasa na streche, dôležitým parametrom je váha záhradného nábytku. Nepodceňte ani rozmery, materiál a záručnú dobu. Samozrejme, opomenúť nemožno dizajn, ktorý je podstatným prvkom celkového štýlu terasy, balkónu či vonkajšieho prostredia. Dokonalou voľbou je záhradný nábytok spájajúci do jedného celku komfort a štýl so škandinávskym dizajnom. Záhradné kreslá, záhradné stoly, lehátka a lavice sú kľúčom k dokonalému relaxu. 

Nepodceňte záhradné doplnky a dekorácie

Pýtate sa, ako dodať terase alebo vonkajšiemu priestoru jedinečný charakter a ochrániť záhradný nábytok pred nepriazňou počasia? Riešením sú funkčné záhradné doplnky. Vodeodolné vankúše a podsedáky vo veselých farbách či zaujímavých vzoroch dodajú záhradnému nábytku na terase šmrnc. Dizajnovo zaujímavé kvetináče či slnečníky dotvoria balkón alebo záhradu do dokonalosti. Ochranné plachty na kreslá a otomany zasa ochránia záhradný nábytok pred dažďom i snehom. 

Dôraz dajte aj na záhradné osvetlenie 

Terasa pri dome je nielen o príjemnom oddychu počas dňa, ale jedinečné čaro má i večer. Avšak iba v prípade, že ju máte vhodne osvetlenú. Príjemné záhradné osvetlenie dodá večernej záhrade nádych elegancie. Zvýrazní zaujímavé prvky terasy a takisto slúži ako bezpečnostný prvok.

Zdieľať na fb